Ukrajna az év végéig 15-20 milliárd dolláros megállapodást kíván kötni a Nemzetközi Valutaalappal (IMF).
Kirillo Sevcsenko, a Nemzeti Bank vezetője szerint Kijev már elküldte kérelmét az IMF kiegészítő finanszírozásra - közölte a Podrobnosti.ua.
Sevcsenko megjegyezte, hogy két-három évre legfeljebb 20 milliárd dolláros programban reménykedik
készenléti megállapodás (stand-by) vagy kiterjesztett finanszírozási mechanizmus (EFF) formájában.
A 20 milliárdos ügylet Argentína után a létező második legnagyobb IMF-hitel lesz.
"Az IMF mindig Ukrajna partnereként lépett fel a háború alatt. Remélem, hogy idén új programba kezdhetünk" - hangsúlyozta.
Hozzátette azt is, hogy ennek a programnak olyan intézkedéseket kell tartalmaznia,
amelyek elősegítik Ukrajna gazdaságának stabilizálását.
Biztosítani kell a visszatérést a háború előtti állapotokhoz, mint például a rugalmas árfolyam, a devizapiaci korlátozások hiánya, a nemteljesítő hitelek számának csökkentése a bankszektorban és a kiegyensúlyozott fiskális politika.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke