/ Gazdaság
Ukrajna 15-20 milliárd dollárt akar az IMF-től
Ukrajna 15-20 milliárd dollárt akar az IMF-től
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Ukrajna az év végéig 15-20 milliárd dolláros megállapodást kíván kötni a Nemzetközi Valutaalappal (IMF).

Hirdetés

Kirillo Sevcsenko, a Nemzeti Bank vezetője szerint Kijev már elküldte kérelmét az IMF kiegészítő finanszírozásra - közölte a Podrobnosti.ua.

Sevcsenko megjegyezte, hogy két-három évre legfeljebb 20 milliárd dolláros programban reménykedik

készenléti megállapodás (stand-by) vagy kiterjesztett finanszírozási mechanizmus (EFF) formájában.

A 20 milliárdos ügylet Argentína után a létező második legnagyobb IMF-hitel lesz.

"Az IMF mindig Ukrajna partnereként lépett fel a háború alatt. Remélem, hogy idén új programba kezdhetünk" - hangsúlyozta.

Hozzátette azt is, hogy ennek a programnak olyan intézkedéseket kell tartalmaznia,

amelyek elősegítik Ukrajna gazdaságának stabilizálását.

Biztosítani kell a visszatérést a háború előtti állapotokhoz, mint például a rugalmas árfolyam, a devizapiaci korlátozások hiánya, a nemteljesítő hitelek számának csökkentése a bankszektorban és a kiegyensúlyozott fiskális politika.