Zelenszkij: Oroszország semmit nem fog elérni az Ukrajna elleni háborúban
Zelenszkij: Oroszország semmit nem fog elérni az Ukrajna elleni háborúban
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

A megszállók észrevették, hogy Ukrajna egy teljesen más állam – mondta Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.

Hirdetés

Az Unian.net tudósítója szerint Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a Facebook közösségi oldalon közzétett beszédében azt hangsúlyozta,

hogy Oroszország semmit sem fog elérni az Ukrajna elleni háborúban.

"Két hónap alatt több mint ezeregyszáz rakétát használtak ellenünk. Számtalan bomba, tüzérség. Kínoztak, raboltak, lőttek. Aláaknázták a földjeinket. Pokollá változtatták a békés városokat és falvakat. Az ukrán városok és falvak egy részét lerombolták. De nem értek el semmit. És nem fognak elérni semmit" – hangsúlyozta Zelenszkij.

Az elnök kijelentette, hogy azokban a városokban, ahová az orosz megszállók ideiglenesen behatoltak, az emberek nem engedelmeskednek nekik.

Az emberek a megszállókhoz való viszonyulásukkal megmutatták, hogy Ukrajna biztosan nyer - mondta az államfő.

 "Harkiv megye, Donyeck, Luhanszk – sehol egy morzsányi támogatást sem tapasztalt az orosz katonaság, amire annyira számítottak.

De láthatták, hogy ez egy teljesen más állam. Látták, hogy itt teljesen más emberek élnek. Olyan emberek, akik magabiztosak. Akik hisznek saját államukban. Akik tudják, hogyan kell tisztelni másokat, mert tisztelik önmagukat. Akik nem akarják elrabolni más vagyonát, de nem adnak semmit a sajátjukból. Akik megvédenek minden várost, minden utcát, minden mezőt” – mondta az államfő.