/ Közélet
Újabb autóbuszkonvoj indult el civilekkel Mariupolból
Újabb autóbuszkonvoj indult el civilekkel Mariupolból
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Újabb autóbuszkonvoj indult el szerdán a dél-ukrajnai Mariupolból, hogy további civileket menekítsenek ki a városból az ENSZ és a vöröskereszt közreműködésével – közölte Pavlo Kirilenko, Donyeck megye kormányzója, írja a Hirado.

Hirdetés

A buszok az ukrán ellenőrzés alatti Zaporizzsja felé tartanak – tette hozzá a kormányzó.

Azt nem közölte, hogy a konvoj pontosan hány buszból áll.

Kedden az ENSZ ukrajnai humanitárius koordinátora azt közölte, hogy több mint 150 civil menekült megérkezett a mariupoli Azovsztal acélműből Zaporizzsjába.

Mariupol polgármestere kedden arról adott hírt,

hogy továbbra is több mint 200 civil maradt az ipari létesítmény területén.

A harcokban teljesen romba dőlt városban pedig még mindig 100 ezer ember maradt.

Forrás