Raduckij: A kormány nem tervez országos lezárást
Raduckij: A kormány nem tervez országos lezárást
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

A kormány nem tervezi az országos lezárás bevezetését Ukrajnában, annak ellenére, hogy magas a koronavírus-fertőzés előfordulása - tájékoztatott Mihajlo Raduckij, a parlamenti egészségügyi bizottság vezetője, a Nép szolgája képviselője.

Hirdetés

A lakosság vakcinázásának köszönhetően elkerülhető volt az ország újabb lezárása

- mondta el az egyik ukrán tv-csatorna műsorában Raduckij.

A kormányfő és a kormány nem tervez országos lezárást. És ennek számos oka van - emelte ki.

Hirdetés

Szerinte, az oltásnak köszönhetően most már gondoskodhatnak arról, hogy az országot ne kelljen lezárni.

"Ma körülbelül 8 millió ember kapta meg az oltás első adagját, és körülbelül 6,5 millióan megkapták mindkét adag COVID-19 elleni vakcinát. Ez lehetővé teszi az ország számára, hogy adaptív karanténban dolgozzon" - idézte Raduckij szavait a Podrobnosti.ua hírportál.

Kifejtette, hogy még a vörös zónákban sem - és már öt megye van vörös zónában - vezetnek be teljes lezárást.

A politikus emlékeztetett arra, hogy a központi kormány csak sárga és narancssárga szintű járványügyi veszélyt vezet be. Hogy átvált-e vörösre, és milyen korlátozások lennének érvényben, arról a régiók helyi hatóságai döntenek.