Kucsma: A Krímet azért foglalták el, mert Ukrajna nem védekezett
Kucsma: A Krímet azért foglalták el, mert Ukrajna nem védekezett
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

A Krím 2014-es megszállása azért történt, mert Ukrajna nem védte meg területeit - mondta Leonyid Kucsma, Ukrajna második elnöke.

Hirdetés

Kucsma szerint 

a Krím elfoglalására azért került sor, mert Ukrajna nem védekezett,

a háború Donbászon pedig azért kezdődött el, mert ellenálltunk a megszállóknak - írja az Interfax.com.ua.

Hangsúlyozta, ha Ukrajna Krímhez hasonlóan nem védi meg donbászi területét, akkor "nem lenne háború és már nem lenne Ukrajna sem".

Ukrajna helyett egy nagy Kisoroszország (Малоросія) lenne - emelte ki.

Kucsma meg van győződve arról, hogy a Krím nem annektálva van, hanem el van foglalva.

"Az annektálás állítólag örökre szól. De a megszállás ideiglenes, és visszaszerezzük a magunkét. Az annektálás miatt csak felháborodni lehet, ám a megszállás ellen harcolnunk kell" - foglalta össze gondolatát a második elnök.