/ Közélet
Ukrajnában egy covidos nő az utcán, a kórház zárt ajtaja előtt szülte meg gyermekét
Ukrajnában egy covidos nő az utcán, a kórház zárt ajtaja előtt szülte meg gyermekét
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

A koronavírusos nő a kórház épületének bezárt ajtaja előtt, közvetlenül a földön adott életet egy babának.

Hirdetés

Az eset Ukrajnában, Cserkaszi városban történt. Ott egy nő azért, mert koronavírusos, az utcán, zárt kórházajtó előtt adott életet egy babának – számol be a Korrespondent.net hírportál.

Olekszandr Kirkics cserkaszi illetőségű lakos szülni vitte feleségét a regionális kórházba, ahol koronavírusos betegeket fogadnak.

Útközben felhívta az orvost, akinél szülnie kellett volna, ha nem COVID-19-es. A koronavírusos betegeket fogadó osztály azonban éjjel zárva volt.

“Már nagyon ideges voltam, de nem volt értelme kiabálni, itt senki sem nyitott ajtót…”- magyarázta Olekszandr.

A vajúdás már megkezdődött, így a férfi a földre terítette a kabátját. Az orvosnak sikerült időben kérnie a kórházig, az utcán fogadta a szülést.

A kórház épület ajtaját végül kinyitották, amikor az apa már karjában tartotta az újszülöttet.

A megyei kórházban a földön bekövetkezett szülést rendkívüli helyzetnek nevezik. Azt mondják, hogy a nőnek mentőt kellett volna hívnia.

Natalya Lakuszta, a Cserkaszi Megyei Kórház főorvos-helyettese elmagyarázta, hogy a személyzet késése azért történt, mert az orvosoknak sok időre volt szükségük a védőruhák felöltéséhez. A kórházban azt ígérik, hogy egy hivatalos vizsgálatot indítanak.