Ötezer hektáron pusztítanak a bozóttüzek Ausztráliában, több embernek el kellett hagynia az otthonát.
Bozóttüzek pusztítanak Ausztrália nyugati partvidékén, Perth-től délre, több lakónak el kellett hagynia az otthonát - írja a 9News-ra hivatkozva az Origo.
A cikk szerint körülbelül ötezer hektáron tombolnak a lángok, a tűz megfékezésén 150 tűzoltó dolgozik.
A füst miatt le kellett zárni egy forgalmas autópályát Augusta-Margaret River régióban, és a hatóságok figyelmeztetést adtak ki a Leeuwin-Naturaliste Nemzeti park területére.
A tűzoltóság egyik vezetője 9Newsnak azt mondta, hogy az időjárási viszonyok kedveznek az oltásnak, de arra kérte a lakosságot, hogy kövessék a hatóságok utasításait.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke