Ukrajna háborút vív a barbárság, a mészárlások és az Oroszország által képviselt embertelenség ellen.
A Korrespondent.net közlése szerint március 22-én Mihajlo Podoljak, az Elnöki Hivatal vezetőjének tanácsadója azt mondta,
hogy Ukrajna nem a területekért, hanem az ország szabadságáért harcol.
"Sajnos a világ nem értette meg teljesen, hogy a háború nem a területekért, nem a kereskedelemért, nem az olajembargóért folyik. A háború a barbárság, a mészárlások, az embertelenség ellen, mindaz ellen a szörnyűség ellen folyik, amit az Orosz Föderáció magával hoz. Ez egy olyan állam, amely nem létezhet a 21. században, mert nem a szabályok szerint játszik, és nem akar békében élni. Háborúban akar élni. De győzni fogunk" - mondta videóüzenetében.
"És még egy dolog. Azt akarom, hogy mindig emlékezzünk hőseinkre, akik ma a körülvett városokban ülnek, és nem adják át ezeket a városokat az ellenségnek.
Csernyihiv - több mint három hete egyszerűen gúnyolódnak az embereken. Egyszerűen le akarják törölni őket a föld színéről De mi emlékezni fogunk Csernyihivre" - tette hozzá Podoljak.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke