Az Ukrán Nemzeti Bank (NBU) szerint körülbelül 15 milliárd dollár segítséget kaphat nemzetközi szervezetektől és partnerországoktól Ukrajna.
A nemzetközi szervezetek és a partnerországok kötelezettséget vállaltak arra,
hogy jelentős összegeket különítenek el a védelmi képesség megerősítésére, Ukrajna gazdaságának támogatására és a humanitárius kérdésekre
- írja az RBC.ua.
A Nemzeti Bank becslései szerint a teljes nemzetközi pénzügyi, technikai és humanitárius támogatás összege több mint 15 milliárd dollár értékű lesz.
Ebből az alapból 5 milliárd dollár közvetlenül az állami költségvetésbe kerül.
Megjegyzik, 1,2 milliárd eurót az Európai Unió biztosít, valamint pénzügyi segítséget küld a Világbank, a Nemzetközi Valutaalap és számos más ország is.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
A csapásoknak halálos áldozataik is vannak, lakóházak rongálódtak meg, ipari, vasúti és kikötői infrastrukturális létesítményekben keletkeztek károk.
Ha Oroszország agressziót indítana a Suwalki-folyosó körzetében, elveszíthetné Kalinyingrádi területét.
Kárpátalján őrizetbe vették a katonai orvosi bizottság vezetőjét, aki pénzért hamis igazolásokat adott. Több mint 11 millió hrivnyát foglaltak le.
Ukrajna nem fogad el „lépcsőzetes” EU-tagságot – jelentette ki Andrij Szibiha külügyminiszter. Szerinte Kijev gyorsan halad az EU-csatlakozás felé.
A tavaly április 21-én elhunyt Ferenc pápa emlékére a Santa Maria Maggiore pápai bazilikában mutattak be misét.
Ebben a hónapban a TeSó blogon sorra vesszük és kicsit boncolgatjuk Jézus boldogmondásait (Mt 5, 3-12).
Egyelőre az újonnan felfedezett lelőhely nagyságát nem sikerült felmérni.
Az olasz külügyminiszter az orosz televízióban elhangzottakra utalva súlyosnak nevezte a Melonit ért sértéseket.
A Föld napja minden évben április 22-én hívja fel a figyelmet bolygónk védelmének fontosságára.
Kallas hangsúlyozta: továbbra is biztosítani kell Ukrajna számára a szükséges támogatást.