/ Közélet
Zsitomir polgármestere: parancsba van adva, hogy a fosztogatókat a helyszínen agyon kell lőni
Zsitomir polgármestere: parancsba van adva, hogy a fosztogatókat a helyszínen agyon kell lőni
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Szerhij Szuhomlin, Zsitomir polgármestere vasárnap bejelentette, hogy parancsot adtak a Nemzeti Gárda katonáinak, a Nemzeti Rendőrség munkatársainak és a területvédelmi egységek tagjainak, hogy a fosztogatókat a helyszínen lőjék agyon – adta hírül az rbc.ua hírportál a városvezető közösségi oldalára hivatkozva, melyet a Karpat.in.ua idéz.

Hirdetés

A jelentés szerint a városvezető a Facbook-oldalán közzétett videüzenetében azt mondta,

hogy Zsitomir Krosni kerületében üzleteket fosztogatni szándékozó személyeket vettek őrizetbe.

Ennek kapcsán bejelentette: „figyelmeztetek mindenkit, hogy a rendőrség, a Nemzeti Gárda és a területvédelmi egységek azt a parancsot kapták, hogy ne vegyék őrizetbe, hanem egyszerűen a helyszínen lőjék agyon a fosztogatókat.”

Forrás