Az ukránok nagy többsége szerint Ukrajna öt éven belül csatlakozik az EU-hoz
Az ukránok nagy többsége szerint Ukrajna öt éven belül csatlakozik az EU-hoz
 / Közélet

Egy felmérés szerint az ukránok csaknem 70%-a hisz abban, hogy Ukrajna öt éven belül csatlakozik az Európai Unióhoz.

Az Unian.net közlése szerint a Rating Szociológiai Csoport felmérése azt mutatta, hogy Ukrajna európai uniós csatlakozásáról szóló népszavazás esetén az állampolgárok 87 százaléka támogatná,

és csak 4 százalék szavazna ellene, 8 százalék pedig nem szavazna.

„Minden makrorégió és korcsoport képviselői egyöntetűen támogatják az EU-csatlakozást” – jegyzi meg a Rating Group.

A felmérés szerint a válaszadók 69%-a gondolja úgy, hogy Ukrajna a következő öt évben csatlakozik az EU-hoz (40% 1-2 éven belül, 29% legfeljebb öt éven belül), további 14% pedig úgy véli, hogy Ukrajna a következő 5-10 év folyamán lesz EU-tag, 3% szerint 10-20 év múlva.

Csak 7 százalék nem hiszi el, hogy Ukrajna csatlakozik az Európai Unióhoz.

A felmérésre 2022. június 18-19. között került sor és 1200 válaszadót kérdeztek meg.

Felmérés módszere: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – telefonos interjúk számítógép segítségével).

Hirdetés
Címlapról ajánljuk
Három ember halt meg Ukrajnában a szélsőséges időjárás miatt

Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.

Kárpátaljai citerások találkozója, másodszor - Örömzenélés Sárosorosziban

Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.

Horror Ausztriában: megerőszakolt egy hatéves kislányt egy szír férfi – 4,5 év börtönt kapott

Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.

Lakóházak, kikötő és egy kereskedelmi hajó is megsérült az Odessza elleni éjszakai támadásban. Fotó: Odesszai Városi Katonai Adminisztráció

Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.

A pusztítás nyomai egy orosz dróntámadást követően az északkelet-ukrajnai Harkivban 2026. március 25-én (Fotó: MTI/EPA/Szergej Kozlov)

A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.

Zelenszkij törvényjavaslatot nyújtott be a hadiállapot és a mozgósítás 90 napos meghosszabbítására. Fotó: President.gov.ua

Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.

Halálos tragédia Kárpátalján: egy férfi életét vesztette, miután a viharban egy fa rázuhant. Fotó: DSZNSZ

Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.

Sahíd drónokkal támadták Csernyihivet, templomot és piacot is ért találat

A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.