Két szakértő továbbra is a helyszínen maradt.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (NAÜ) várhatóan kedden teszi közzé jelentését a zaporizzsjai ukrán atomerőműben kialakult helyzetről, számolt be a Le Monde francia hírportál.
A szervezet közleménye szerint az atomerőműbe csütörtökön érkezett hat fős delegáció négy tagja hétfőn elhagyta a létesítményt, ketten pedig továbbra is a helyszínen maradnak.
„Kedden Rafael Grossi, a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség főigazgatója közzéteszi jelentését az ukrajnai nukleáris biztonság helyzetéről, különösen a zaporizzsjai atomerőműben végzett vizsgálatok eredményeiről”
– írta közleményében a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke