/ Kékfény
Nyolc év börtön vár a Szlovákiában elfogott magyar szökevényre
Elfogták Szlovákiában a TOP 50-es magyar szökevényt
Elfogták Szlovákiában a TOP 50-es magyar szökevényt
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Elfogtak Szlovákiában egy 64 éves magyar szökevényt, aki a rendőrség legkeresettebb bűnözőinek TOP 50-es listáján is szerepelt. A férfi kábítószer-kereskedelem és csalás miatt összesen nyolc év szabadságvesztésre ítélték, ám a büntetés letöltése helyett elmenekült. A magyar és a szlovák hatóságok együttműködésének köszönhetően végül Stúrovóban sikerült elfogni.

Hirdetés

Elfogtak Szlovákiában egy 64 éves magyar szökevényt, aki a magyar rendőrség legkeresettebb bűnözőinek TOP 50-es körözési listáján is szerepelt – közölte pénteken a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda a Police.hu oldalon.

Európai elfogatóparancs alapján keresték

A tájékoztatás szerint a Tatabányai Törvényszék Büntetés-végrehajtási Csoportja európai elfogatóparancsot adott ki az ismeretlen helyen tartózkodó magyar állampolgár ellen.

A férfit a Győri Ítélőtábla jogerősen hat év szabadságvesztésre ítélte kábítószer-kereskedelem miatt. Emellett egy korábban felfüggesztett, csalás miatt kiszabott további két év szabadságvesztést is le kell töltenie.

Hirdetés

A büntetés helyett megszökött

A férfi nem kezdte meg börtönbüntetésének letöltését, hanem elmenekült a hatóságok elől. Emiatt felkerült a rendőrség legkeresettebb bűnözőit tartalmazó TOP 50-es körözési listára.

A magyar hatóságok az Európai Célkörözési Egységek Hálózatán keresztül vették fel a kapcsolatot a szlovák társhatósággal.

A két ország nyomozóinak együttműködésével sikerült azonosítani a szökevény tartózkodási helyét, majd július 10-én a szlovákiai Stúrovóban elfogták.

A közlés szerint a férfi Magyarországnak történő átadásáról az Országos Rendőr-főkapitányság Nemzetközi Bűnügyi Együttműködési Központja intézkedik.

Forrás