/ Közélet
Mark Rutte. Fotó: Geert Vanden Wijngaert / Reuters
Mark Rutte. Fotó: Geert Vanden Wijngaert / Reuters
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Mark Rutte, a NATO főtitkára kijelentette, hogy a szövetség tagállamai jelentősen meg kívánják erősíteni a védelmi-ipari együttműködést, és a július 7–8-án Ankarában megrendezendő NATO-csúcstalálkozón több tízmilliárd dollár értékű védelmi szerződéseket fognak bejelenteni – számolt be az Unian nyomán az index.hu.

Hirdetés

A Reuters beszámolója szerint a főtitkár washingtoni beszédében kijelentette, hogy szerinte ez a találkozó „erős” üzenetet fog közvetíteni Vlagyimir Putyin orosz elnöknek:

a szövetség készen áll arra, hogy bármilyen „ellene irányuló ostoba lépésre” válaszoljon.

Mark Rutte közvetlenül az orosz vezetőhöz intézett megjegyzéseiben úgy fogalmazott, hogy szerinte Putyin „nem a kötelezettségvállalásoktól fél, hanem attól, hogy teljesítjük azokat, és pontosan ezt tesszük, Vlagyimir. Meg fogjuk védeni magunkat”.

Ez egy üzenet az oroszoknak: tudjuk, mit csináltok, és mi jobbak vagyunk ebben

– jelentette ki a NATO védelmi iparával kapcsolatban.

A csúcstalálkozó első napján egy nagy védelmi ipari napot rendezünk. Hatalmas számú új szerződést, szándéknyilatkozatot, valamint jelentős megállapodások aláírását láthatják majd” – mondta Rutte, aki hozzátette: a NATO-tagállamok a csúcstalálkozón megerősítik Ukrajna iránti támogatásukat is.

Forrás