Beteget szállító, fényjelzéssel közlekedő mentőautó egy 77 éves elektromos kerékpárossal került veszélyes helyzetbe. A frontális ütközés elkerülése érdekében a sofőr az útpadkára húzódott, ám a jármű így is hozzáért a biciklihez. A mentősök és a szállított beteg nem sérültek meg, a helyszínre további mentőegységeket is riasztottak.
Közlekedési baleset történt Beregszászban, amelyben egy sürgősségi mentőautó és egy elektromos kerékpáros érintett – számolt be róla a Kárpátaljai Mentőszolgálat Facebook oldalán.
A tájékoztatás szerint a sürgősségi mentőautó egy beteget szállított kórházi ellátásra, és bekapcsolt fényjelzésekkel közlekedett. Ekkor egy 77 éves férfi elektromos kerékpárral előzetes figyelmeztető jelzés nélkül áttért a szemközti sávba.
A frontális ütközés elkerülése érdekében a mentőautó sofőrje félrehúzódott az útpadkára, azonban a manőver során a jármű hozzáért az elektromos kerékpárhoz.
A mentőegység tagjai, valamint a szállított beteg nem sérültek meg. A helyszínre azonnal további két mentőegységet riasztottak a betegek szállításának biztosítása érdekében, valamint értesítették a rendőrséget is.
A közlemény szerint a balesetben érintett férfinak mielőbbi felépülést kívántak. Emellett arra kérik a közlekedőket, hogy fokozott figyelemmel közlekedjenek, tartsák be a közlekedési szabályokat, és biztosítsanak elsőbbséget a sürgősségi egészségügyi szolgálatok járműveinek.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke