/ Kékfény
Mentőautó és elektromos kerékpár ütközött Beregszászban – beteget szállított a rohamkocsi
Baleset Beregszászban: beteget szállító mentőautó érintett egy ütközésben. Illusztráció
Baleset Beregszászban: beteget szállító mentőautó érintett egy ütközésben. Illusztráció
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Beteget szállító, fényjelzéssel közlekedő mentőautó egy 77 éves elektromos kerékpárossal került veszélyes helyzetbe. A frontális ütközés elkerülése érdekében a sofőr az útpadkára húzódott, ám a jármű így is hozzáért a biciklihez. A mentősök és a szállított beteg nem sérültek meg, a helyszínre további mentőegységeket is riasztottak.

Hirdetés

Közlekedési baleset történt Beregszászban, amelyben egy sürgősségi mentőautó és egy elektromos kerékpáros érintett – számolt be róla a Kárpátaljai Mentőszolgálat Facebook oldalán.

A tájékoztatás szerint a sürgősségi mentőautó egy beteget szállított kórházi ellátásra, és bekapcsolt fényjelzésekkel közlekedett. Ekkor egy 77 éves férfi elektromos kerékpárral előzetes figyelmeztető jelzés nélkül áttért a szemközti sávba.

Hirdetés

A frontális ütközés elkerülése érdekében a mentőautó sofőrje félrehúzódott az útpadkára, azonban a manőver során a jármű hozzáért az elektromos kerékpárhoz.

A mentőegység tagjai, valamint a szállított beteg nem sérültek meg. A helyszínre azonnal további két mentőegységet riasztottak a betegek szállításának biztosítása érdekében, valamint értesítették a rendőrséget is.

A közlemény szerint a balesetben érintett férfinak mielőbbi felépülést kívántak. Emellett arra kérik a közlekedőket, hogy fokozott figyelemmel közlekedjenek, tartsák be a közlekedési szabályokat, és biztosítsanak elsőbbséget a sürgősségi egészségügyi szolgálatok járműveinek.