/ Közélet
Volodimir Zelenszkij és Keir Starmer. Fotó: Bloomberg / Getty Images Hungary
Volodimir Zelenszkij és Keir Starmer. Fotó: Bloomberg / Getty Images Hungary
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök és Keir Starmer brit miniszterelnök szerdán telefonon tárgyaltak arról, hogy Ukrajna és partnerei - különösen az Egyesült Államok - hogyan tudják összehangolni együttműködésüket az ukrajnai háború befejezése érdekében. Erről Zelenszkij számolt be a Facebookon.

Hirdetés

Emlékeztetett arra, hogy Ukrajna tűzszünetet javasolt a húsvéti ünnepek idejére, és számít arra, hogy ezt az Egyesült Államok támogatni fogja.

"Ukrajna mindent megtesz annak érdekében, hogy a diplomácia működjön. Oroszország részéről azonban semmilyen készséget nem látunk. A hozzáállásukat csak a partnereink nyomása és határozottsága, valamint katonáink kitartása változtathatja meg"

- vélekedett Zelenszkij.

Az ukrán elnök tájékoztatta a brit kormányfőt a fronthelyzetről is, és kijelentette, hogy az utóbbi időben jelentősen megerősödtek az ukrán erők állásai.

Szót ejtettek az ukrán delegáció közel-keleti és perzsa-öbölbeli látogatásairól, valamint az ott elért megállapodásokról.

"Az ukrán tapasztalatot és szakértelmet egész Európára ki kell terjeszteni: ez a közös biztonságunk garanciája. Készek vagyunk együttműködni európai partnereinkkel állampolgáraink közös védelme érdekében"

- jelentette ki Zelenszkij.


Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke


Forrás

MTI