Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint Oroszország havonta 40-45 ezer embert mozgósít a háborúba, ezért Ukrajnának hasonló mértékű veszteséget kell okoznia az ellenségnek ahhoz, hogy megakadályozza az orosz hadsereg további növekedését, közölte az UNN.
Az államfő hangsúlyozta: ez nem támadó célokat szolgál, hanem kizárólag azt, hogy Oroszország ne tudja tovább kiterjeszteni agresszióját.
Elmondása szerint az orosz hadsereg veszteségei az elmúlt hónapokban is jelentősek voltak.
Mint fogalmazott,
az elmúlt három hónap során az ukrán erők 30 ezer, 35 ezer, majd 28 ezer orosz katonát semlegesítettek, ami összesen közel 100 ezer főt jelent.
Zelenszkij ezzel kapcsolatban arra is rámutatott, hogy ezek a számok jól mutatják, milyen súlyos árat fizet Oroszország a háborúért.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke