/ Kékfény
Súlyos közlekedési baleset történt a Rahói járásban található Kvasziban (Tiszaborkút): egy mentőautó elütött egy 6 éves kisfiút. Fotó: Kárpátaljai Rendőrség
Súlyos közlekedési baleset történt a Rahói járásban található Kvasziban (Tiszaborkút): egy mentőautó elütött egy 6 éves kisfiút. Fotó: Kárpátaljai Rendőrség
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Súlyos közlekedési baleset történt a Rahói járásban található Kvaszi (Tiszaborkút) településen: egy mentőautó elütött egy 6 éves kisfiút. A gyermeket súlyos sérülésekkel kórházba szállították. A rendőrség vizsgálja a baleset pontos körülményeit.

Hirdetés

Mentőautó ütött el egy gyermeket a gyalogátkelőn

A baleset március 10-én 13:46-kor történt – számolt be róla a Suspilne a Kárpátaljai Megyei Rendőr-főkapitányság közleményére hivatkozva.

Az előzetes információk szerint a mentőautó egy várandós nőt szállított a járási kórházba. A jármű a Kvaszi (Tiszaborkút) település központi utcáján haladt, amikor egy gyermekcsoport a kijelölt gyalogátkelőhelyen próbált átkelni az úttesten. Ekkor történt az ütközés: a mentőautó elütötte az egyik gyermeket, egy 6 éves kisfiút.

Az ütközés következtében a gyermek súlyos sérüléseket szenvedett. A mentők azonnal kórházba szállították, ahol az intenzív osztályon ápolják.

A mentőautóban szállított várandós nőt egy másik mentőjármű vitte tovább a kórházba.

Vizsgálják a baleset körülményeit

A rendőrség közlése szerint jelenleg vizsgálják a baleset pontos körülményeit, többek között azt is, hogy a mentőautón működtek-e a villogó fényjelzések és a hangjelzés.

A Kárpátaljai Megyei Ügyészség tájékoztatása szerint az ügy előzetes jogi minősítése a Büntető Törvénykönyv 286. cikkének 2. része – a közlekedési szabályok megsértése, amely súlyos következményekkel járt. A cikkely alapján a felelős személy 3-tól 8 évig terjedő szabadságvesztéssel sújtható.

Hirdetés

A mentőszolgálat is megszólalt

A Kárpátaljai Mentőszolgálat közlése szerint a mentőautó sürgős szállítást végzett egy várandós nővel, és a jármű bekapcsolt fény- és hangjelzéssel haladt.

A tájékoztatás szerint a három gyermek hirtelen szaladt ki az útra. A sofőr megpróbálta elkerülni a közvetlen ütközést, ezért a járművet az árok felé kormányozta, ennek ellenére az egyik gyermek megsérült.

A mentőegység tagjai és a helyi ambulancia családorvosa azonnal megkezdték a kisfiú ellátását. A gyermeket először a rahói kórházba szállították, majd további vizsgálatok után az ungvári megyei kórházba vitték át. Állapota stabil.

A mentőszolgálat részvétét fejezte ki a sérült gyermek családjának.

„Őszintén együtt érzünk a sérült gyermek családjával. Szolgálatunk munkatársai számára is megrázó ez az eset, hiszen minden riasztás számunkra az életért folytatott küzdelmet jelenti” 

– közölték.


Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek


 

Hirdetés