/ Közélet
Orosz támadás Ukrajna infrastruktúrája ellen. Illusztráció. Fotó: Twitter
Orosz támadás Ukrajna infrastruktúrája ellen. Illusztráció. Fotó: Twitter
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Az Ukrenerho közlése szerint január 6-ára virradó éjszaka az orosz erők drónos és tüzérségi csapásokat mértek Ukrajna több régiójának energia létesitményeire, aminek következtében áramkimaradások alakultak ki.

Hirdetés

Erről az RBC-Ukrajina számolt az Ukrenerho közleményére hivatkozva.

Mikor és milyen támadások történtek?

A tájékoztatás szerint az orosz támadások január 6-án éjszaka történtek, drónok és tüzérségi eszközök bevetésével, több ukrajnai térséget érintve.

Az Ukrenerho adatai alapján a reggeli órákban áramkimaradást regisztráltak a Harkivi és a Donyecki megyében.

A Csernyihivi megyében található Szlavutics városa már előző nap szinte teljes egészében áram nélkül maradt. A helyreállítási munkálatok mindenütt zajlanak, ahol azt a biztonsági körülmények lehetővé teszik.

Hirdetés

Miért vezettek be rendkívüli áramszüneteket?

Az Ukrenerho közlése szerint a korábbi támadások következményei miatt több megyében reggelre vészhelyzeti áramszüneteket kellett alkalmazni. Ezekben a régiókban a korábban közzétett, óránkénti lekapcsolási ütemtervek jelenleg nem érvényesek.

A szolgáltató tájékoztatása szerint a rendkívüli áramszüneteket azonnal megszüntetik, amint az energiarendszer helyzete stabilizálódik.

Érvényben vannak-e korlátozások az egész országban?

Kedden Ukrajna teljes területén fogyasztáskorlátozó intézkedéseket vezettek be mind az ipari, mind a lakossági fogyasztók számára.

Az Ukrenerho emlékeztetett arra, hogy az orosz erők rendszeresen támadják Ukrajna energetikai infrastruktúráját, az ország keleti, nyugati, északi és déli térségeiben egyaránt.

Hirdetés

Január 5-ére virradó éjszaka csapás érte a Donyecki megyei energiatermelő létesítményeket. Szintén január 5-én Szlavutics városában ideiglenesen megszűnt a központi áramellátás egy éjszakai támadás következtében.

A mai napon a városban folytatódnak a helyreállítási munkák. A közlés szerint a lakossági fogyasztók többségét már részben visszakapcsolták a hálózatra, és jelenleg nem alkalmaznak tervezett áramszüneteket.