/ Közélet
Andrij Szibiha, Ukrajna külügyminisztere. Fotó: RBC-Ukrajna
Andrij Szibiha, Ukrajna külügyminisztere. Fotó: RBC-Ukrajna
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Az ukrán diplomácia 2025-öt méltósággal és az elveihez ragaszkodva zárta, ezzel is megerősítve hatékonyságát a teljes körű háború körülményei között – jelentette ki Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter egy online megbeszélést követően, amelyet a külföldi diplomáciai képviseletek vezetőivel tartott.

Hirdetés

Az Interfax szemléje szerint a találkozón azokat a további kulcsfontosságú feladatokat vitatták meg, amelyeket Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hétfőn, a Diplomáciai Szolgálat Napja alkalmából rendezett eseményeken jelölt ki.

Hirdetés

Szibiha szerdán a Facebookon azt írta, 2026-ban az egész diplomáciai csapat Ukrajna nemzeti érdekeinek védelmére, az ukrán hadsereg megerősítésére, valamint egy igazságos, a nemzetközi jogon és az ENSZ Alapokmányán alapuló béke elérésére összpontosít.

A fő prioritások között említette a hatékony biztonsági garanciák kialakítását, a védelmi ipar fejlesztését, az agresszor elleni szankciók szigorítását, az Európai Unióhoz vezető úton való előrelépést, a gazdaság támogatását, valamint a külföldön élő ukrán állampolgárok konzuli védelmének biztosítását.

A külügyminiszter közlése szerint a nagykövetek egy további, sürgős feladatot is kaptak: az ukrán légvédelem megerősítését. Emellett megállapodtak egy cselekvési tervről és a nemzetközi kapcsolatok menetrendjéről a következő év első napjaitól kezdődően - közölte az index.hu.

Forrás