/ Gazdaság
Aranyrudak. Aranytartalék.  Illusztráció
Aranyrudak. Aranytartalék. Illusztráció
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Történelmi csúcsra erősödött az arany és az ezüst jegyzése unciánként a New York-i tőzsde fémrészlegében (Comex) csütörtökön kora reggel.

Hirdetés

Hajnalban az arany jegyzése 4254,80 dolláron állt, először lépte át a 4250 dolláros szintet. A nemesfém jegyzése innen némileg visszacsúszott, fél nyolc körül 4237,14 dolláron jegyezték unciánként. Az arany ára az idén eddig csaknem 57 százalékkal emelkedett.

Az újból feszültté vált amerikai-kínai kereskedelmi kapcsolatok, a harmadik hetébe lépett amerikai kormányzati leállás, valamint egyebek között a további amerikai kamatcsökkentésekre vonatkozó várakozások felpörgették a biztonságos menedéknek számító eszközök iránti keresletet, feltornázva ezzel a nemesfém árát.

Eközben az ezüst ára is történelmi csúcsra emelkedett csütörtök hajnalban: 52,89 dollárig nőtt, majd kisebb korrekció hatására 51,50 dollárra csúszott vissza.


 

 

Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek

Forrás

MTI