Hosszú-hosszú évtizedek után újjáéledt a magyar nyomtávolságú járművek számára járható beregszászi útirány. Ennek megfelelően szeptember 12-től Beregszász és Záhony között új vonat közlekedik. A kárpátaljai magyarság gazdasági és kulturális központjának számító városba magyar kocsikból és mozdonyból álló személyvonat indul magyar és ukrán vasúttársasági személyzettel. Jegyek válthatók a MÁV-csoport és az Ukrán Vasút jegypénztáraiban. Az online jegyértékesítés szeptember második felétől várható.
Az első napon, érthető módon, még kevés utas szállt fel a Beregszászból Záhonyba közlekedő járatra. Ők valamennyien nagyszerűnek tartják az új szolgáltatást, és azt tervezik, hogy a jövőben gyakran kihasználják a járat nyújtotta lehetőségeket, hangsúlyozva, hogy ily módon mind a magyar főváros, mind az oda vezető vasútvonal mentén elterülő települések a korábbinál könnyebben elérhetővé válnak számukra.
-csele-
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke