Az orosz hadsereg több mint 1200 katonát és jelentős mennyiségű haditechnikát veszített az elmúlt 24 órában – közölte csütörtök reggel az Ukrán Fegyveres Erők vezérkara.
A hivatalos jelentés szerint 2022. február 24. óta az orosz veszteségek meghaladták a 937 ezer főt. Az elmúlt napon az ellenség 1230 katonát, valamint több száz egység harci technikát veszített.
A 2025. április 17-ig összesített orosz veszteségek a vezérkar szerint:
- Személyi állomány: ~937 440 fő (+1230 egy nap alatt)
- Tankok: 10 654 (+16)
- Páncélozott harcjárművek: 22 217 (+54)
- Tüzérségi rendszerek: 26 442 (+65)
- Rakéta-sorozatvetők: 1366 (+2)
- Légvédelmi eszközök: 1135 (+3)
- Repülőgépek: 370
- Helikopterek: 335
- Drónok (operatív-taktikai): 32 925 (+88)
- Cirkálórakéták: 3145
- Hadihajók és csónakok: 28
- Tengeralattjárók: 1
- Gépjárművek és üzemanyagszállítók: 44 642 (+170)
- Speciális katonai eszközök: 3807 (+3)
Helyzet a fronton
A frontvonalon több mint 90 összecsapás történt az orosz erőkkel. A harcok különösen intenzívek voltak a Donyecki és Luhanszki térségekben.
Emellett az orosz hadsereg ismét támadást hajtott végre a hátország ellen: **rakétatalálat érte Izjum városát** Harkiv megyében, ahol civilek is megsérültek. A Dnyipro városát ért dróntámadásban három ember meghalt, köztük egy gyermek, több lakóépület megrongálódott.
Az ukrán védelmi erők továbbra is aktívan tartják az állásaikat és jelentős veszteségeket okoznak az ellenségnek.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke