Az Egyesült Államok támogatásának elvesztése veszélyes lenne Ukrajna számára – jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök. A közelmúltbeli támogatás helyreállítása kulcsfontosságú volt Kijev számára.
Erről az RBK-Ukrajina számolt be Zelenszkij és Alexander Stubb finn miniszterelnök közös sajtótájékoztatójára hivatkozva.
Ukrajna számára nagyon veszélyes lenne, ha az Amerikai Egyesült Államok nem támogatná tovább. Zelenszkij szerint Ukrajna már megtapasztalta, hogy mi történik, ha elmarad a támogatás.
„Ukrajna számára rendkívül veszélyes lenne, ha Amerika nem maradna stratégiai partnerünk, hanem elfordulna tőlünk. Nem szeretnék erről beszélni, de már tapasztaltunk jeleit ennek a veszélynek – például az ideiglenes támogatás-felfüggesztést"
– mondta Zelenszkij.
"Most azonban minden helyreállt. Számunkra ez nagyon fontos, és ez mutatja szoros kapcsolatainkat. Nagyon hiszek abban, hogy ez nem fog változni”
– mondta az ukrán elnök.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke