/ Közélet
Volodimir Zelenszkij, Ukrajna elnöke. Fotó: Elnöki hivatal
Volodimir Zelenszkij, Ukrajna elnöke. Fotó: Elnöki hivatal
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Az Egyesült Államok támogatásának elvesztése veszélyes lenne Ukrajna számára – jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök. A közelmúltbeli támogatás helyreállítása kulcsfontosságú volt Kijev számára.  

Hirdetés

Erről az RBK-Ukrajina számolt be Zelenszkij és Alexander Stubb finn miniszterelnök közös sajtótájékoztatójára hivatkozva.

Ukrajna számára nagyon veszélyes lenne, ha az Amerikai Egyesült Államok nem támogatná tovább. Zelenszkij szerint Ukrajna már megtapasztalta, hogy mi történik, ha elmarad a támogatás.

Hirdetés

„Ukrajna számára rendkívül veszélyes lenne, ha Amerika nem maradna stratégiai partnerünk, hanem elfordulna tőlünk. Nem szeretnék erről beszélni, de már tapasztaltunk jeleit ennek a veszélynek – például az ideiglenes támogatás-felfüggesztést" 

– mondta Zelenszkij.

"Most azonban minden helyreállt.  Számunkra ez nagyon fontos, és ez mutatja szoros kapcsolatainkat. Nagyon hiszek abban, hogy ez nem fog változni” 

– mondta az ukrán elnök.


 

Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira: 
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram 
Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.