/ Közélet
Izraeli hadsereg ( Illusztráció )
Izraeli hadsereg ( Illusztráció )
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Az izraeli hadsereg (IDF) hétfő este a múlt héten életbe lépett tűzszünet óta először libanoni célpontokat lőtt, válaszul a libanoni síita Hezbollah milíciának a nap folyamán Izrael területére lőtt két aknagránátjára – jelentette az IDF.

Hirdetés

„Nagy erővel fogunk támadni a Hezbollah súlyos tűzszünet-sértése nyomán, és ezentúl így járunk el” 

- jelentette ki előzőleg Herci Halevi izraeli vezérkari főnök.

„Vannak bármikor végrehajtásra kész terveink és céljaink"

- tette hozzá Halevi Izrael északi parancsnokságnál tett látogatáson, melyen a Dél-Libanon területén állomásozó erőket is megtekintette.

A Hezbollah a vitatott fennhatóságú, a szíriai-libanoni-izraeli határháromszögben fekvő Dov-hegyre lőtt két aknagránátot hétfőn, melyek lakatlan területen zuhantak le, nem okoztak kárt anyagiakban és emberéletben. A Hezbollah jelentkezett, hogy az aknagránátokat válaszként lőtte ki Izrael korábbi, a tűzszünetet megsértő akcióira.

Hirdetés

"Ez a tűzszünet súlyos megsértésének minősül, és Izrael erre erőszakkal fog válaszolni" 

– mondta a lövedékekről Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök.

"Eltökélt szándékunk, hogy továbbra is érvényt szerezzünk a tűzszünetnek, és válaszolunk annak a Hezbollah elkövette minden enyhébb és súlyosabb megsértésére"

– tette hozzá. Jiszrael Katz védelmi miniszter szintén súlyos ellencsapásokat ígért.

Izrael és a Hezbollah között múlt szerdán tizennégy hónapos hadviselés után tűzszünet lépett életbe, amely szerint a következő hatvan napban az Iránból támogatott Hezbollah kivonja a Litani folyótól délre fekvők csapatait, ezen a területen a libanoni hadsereg veszi át az uralmat, és az izraeli egységeket is fokozatosan kivonják onnan.

Hirdetés

 

Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira: 
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram

Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.


Forrás

MTI