Január 9-én Ukrajnában a fűtési szezon legnagyobb villamosenergia-fogyasztást regisztrálták. A lakosokat felszólították, hogy takarékosan használják az elektromos készülékeket.
Erről az RBC-Ukraina számol be az Ukrenerho vállalatra hivatkozva.
Az Ukrenerho közleménye szerint január 9-én reggel a vállalat diszpécserközpontja az idei fűtési szezonrekordszintű fogyasztását regisztrálta.
A vállalat szerint mindent megtesznek annak érdekében, hogy
elkerüljék a rendszerben az áramhiányt.
"Ezért most különösen fontos, hogy takarékoskodjunk az árammal"
- tette hozzá az Ukrenerho.
Különösen az üzleteket és bevásárlóközpontokat szólították fel, hogy kapcsolják ki a jelzőtáblákat és csökkentsék a kirakatok fényerejét 9:00 és 19:00 óra között.
Ugyanakkor a háztartási fogyasztókat arra kérik, hogy a vasaló, az elektromos tűzhely és a porszívó használatát halasszák az esti órákra, 19:00 óra utánra és hétvégére.
Illetve, hogy ne kapcsoljanak be egyszerre több nagy teljesítményű elektromos készüléket, és a helyiség elhagyásakor kapcsolják le a villanyt.
Iratkozz fel a Kárpátinfo.net csatornáira: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Google Hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke