Kárpátalján három kiskorú lányát elvették egy fiatal munkácsi nőtől - közölte a Kárpátaljai Megyei Rendőrség Facebook-oldalán. A nő ellen eljárást indítanak helytelen gyermeknevelés miatt.
Április 13-án a rendőrség fiatalkorúakkal foglalkozó munkácsi munkatársai értesítést kaptak, hogy körülbelül egy hete egy munkácsi nő három gyermekét a szomszédjánál hagyta, és eddig még nem jelentkezett a gyerekekért.
A felelőtlen anya a négy- és ötéves kislányait, valamint 5 hónapos gyermekét egy 50 éves egészségügyi problémákkal rendelkező rokonnál hagyta
– olvasható a bejegyzésben.
A gyerekeket elszállították egy egészségügyi intézménybe, ahol megvizsgálják őket. A gyerekek édesanyját már megtalálták és felvették a kapcsolatot vele. A nő már többször került a rendfenntartók és a szociális szolgálatok látóterébe - áll a bejegyzésben.
A felelőtlen munkácsi anya ellen eljárást indítanak helytelen gyermeknevelés miatt.
A gyerekek állam felügyelet alá kerültek, a lányok további sorsáról a szociális szolgálat munkatársai döntenek majd.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke