DTEK áramszolgáltató vállalat közlése szerint az odeszai régió lakosai az alacsony villamosenergia-fogyasztási korlát miatt a szükséges mennyiség 15%-át kapják meg.
Emiatt a régió lakossága napi körülbelül 6 órát használhatja az áramszolgáltatást.
Erről az RBC-Ukraine számolt be a DTEK áramszolgáltató vállalatra hivatkozva.
"A fennmaradó áramra a kritikus infrastruktúra és a fontos ipari vállalkozások működéséhez van szükség"
- áll a közleményben, amely hangsúlyozza, hogy
az Ukrenergo villamosenergia-fogyasztási korlátja az odeszai régió összes szükségletének mindössze 48%-át fedi le.
A DTEK emlékeztet arra, hogy az Ukrenerho felelős az egyes régiókra vonatkozó határértékek kialakításáért.
E számítások megvalósíthatóságát az egyes régiókra vonatkozóan az Energiaügyi Minisztérium ellenőrzi.
A DTEK áramszolgáltató feladata ezen határértékek betartása annak érdekében, hogy a villamosenergia-rendszer folyamatos hiány mellett is működjön
– teszi hozzá a társaság.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke