Kárpátalján őrizetbe vettek két helyi lakost, akik katonaköteles férfiakat juttattak át illegálisan az államhatáron.
A szakszolgálatok együttműködésének köszönhetően az Ungvári járásban őrizetbe vettek két lakost, akik
ügyfelenként 3000 dollárra értékelték szolgáltatásaikat.
Kárpátalja Rendőrségének közleménye szerint december 8-án az
egyik gyanúsítottat Ungvár központjában vették őrizetbe, miközben átvett 6 ezer dollárt.
A másik gyanúsítottat Velikij Bereznij közelében található házában vették őrizetbe, ahol két ügyfelet bújtatott.
Mindkét gyanúsítottat az Ungvári Járási Ügyészség eljárási irányítása mellett ideiglenes fogdába helyezték.
Ukrajna törvényének értelmében a gyanúsítottak
héttől kilenc évig terjedő szabadságvesztéssel sújthatóak, ha bűnösségük bebizonyosodik.
Az ügyben a nyomozás folytatódik.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke