A zaporizzsjai erőműnél zajló harcok azonnali leállítását követelte a Vöröskereszt
A zaporizzsjai erőműnél zajló harcok azonnali leállítását követelte a Vöröskereszt
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

A zaporizzsjai atomerőmű közelében zajló katonai tevékenység azonnali leállítását sürgette csütörtökön a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága (ICRC), és „katasztrofális következményekre” figyelmeztetett, közölte az MTI.

Hirdetés

„Ideje végre abbahagyni a játszadozást a tűzzel, és valódi lépéseket tenni a zaporizzsjai és más létesítmények védelme érdekében” – szögezte le újságírók előtt Robert Mardini, az ICRC főigazgatója.

„A legkisebb számítási hiba is olyan károkat okozhat, melyeket évtizedekig bánni fogunk”

– fogalmazott Mardini és leszögezte: ha bizonyos helyek csatatérré változnak, az hosszú évekre katasztrofális következményekkel járhat a környezet és emberek milliói számára. „Ha az atomerőműben radioaktív szivárgás indul, nehéz, sőt, lehetetlen lesz humanitárius segítséget biztosítani” – tette hozzá.

Csütörtökön a tervek szerint az atomerőműbe látogat a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség küldöttsége is.

A delegáció szerda este ért Kijevből Zaporizzsjába Rafael Grossi, a NAÜ főigazgatója vezetésével, ám csütörtökre virradóra ismét kiújultak a harcok a létesítmény körül, és lövések érték az erőmű melletti Enerhodar városát is.

A támadásnak – mellyel az orosz és az ukrán fél egymást vádolja – több halottja van.

Forrás

MTI