Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szombat este elrendelte a donyecki régió ukrán ellenőrzés alatt álló településeinek kötelező kiürítését.
Az államfő videóüzenetében elmondta: „a háború jelenlegi szakaszában Oroszország legfőbb fegyvere a terror” - közölte a Hirado.hu.
A területen – ahol jelenleg ádáz harc dúl – még mindig százezrek élnek.
„Minél többen elhagyják Donyecket, annál kevesebb embert tud megölni az orosz hadsereg”
– tette hozzá Zelenszkij, aláhúzva, hogy a lakosság tiltakozása ellenére az evakuáció elkerülhetetlen.
Hangsúlyozta: a távozók kárpótlást fognak kapni. Az elnök azt kérte az ukránoktól, hogy beszéljenek a régióban élő ismerőseikkel, és győzzék meg őket a távozás szükségességéről.
Ukrán hírforrások szerint Irina Verescsuk ukrán miniszterelnök-helyettes azt mondta:
az evakuációra még tél előtt sort kell keríteni, mert a térség gázellátását ellehetetlenítették.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke