/ Kékfény
Az ukrán rendfenntartók ellenőrzik azokat, akik nem akarnak eljönni a donyecki régióból
Az ukrán rendfenntartók ellenőrzik azokat, akik nem akarnak eljönni a donyecki régióból
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Ukrajnában a rendfenntartók foglalkoznak azokkal a lakosokkal, akik nem akarják elhagyni a megyét. Valószínűleg néhányan támogatják az ellenséget.

Hirdetés

Az RBC-Ukraine beszámolója szerint a Donyeck Megyei Katonai Adminisztráció vezetője, Pavlo Kirilenko egy TV műsorban elmondta, hogy a térségben folytatódik az evakuálás.

Naponta akár 300-350 embert is evakuálnak. Összesen mintegy 340 ezer lakos maradt a donyecki régióban.

"Vannak itt más tényezők is. Lehet, hogy aki nem akar elutazni, az lojális az ellenséghez, de higgyék el, mi is foglalkozunk vele, és a rendvédelmi szervek is foglalkoznak vele. És egyesek indítékai számunkra ismeretesek” – hangsúlyozta Kirilenko.

Hozzátette: a hatóságok az őszi-téli időszak előtt fokozni kívánják az evakuálást, hogy minél több embert megmentsenek.

"Példákat mondok azoknak, akik nem akarnak elmenni. Például egy ember lefekszik egy magánházban aludni, de reggelre vagy éjszak ez a ház már nincs.

És nem csak az egészsége, hanem az élet is veszélyben van"

- mondta az adminisztráció  vezetője.