/ Gazdaság
Naftohaz: Az új ügyfelek így fizethetnek a gázért
Naftohaz: Az új ügyfelek így fizethetnek a gázért
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Az ukrán Naftohaz elmagyarázta, hogyan kell fizetni a gázért azoknak az új ügyfeleknek, akiket eddig a Твій Газзбут szolgált ki.

Hirdetés

Az ukrán Naftohaz május 1-je óta látja el gázzal azokat a háztartási fogyasztókat,

akiket korábban Твій Газзбут márkanév alatt szolgáltak ki.

A Korrespondent.net a Naftohaz sajtószolgálatára hivatkozva közölte, hogy a Naftohaz tájékoztatása szerint júniusban 12,34 millió gázszámlát állítottak ki.

"2022. május 1-től több mint 10 millió ukrán háztartás kap gázt a Naftohaztól. Éppen ezért az előző időszakban (májusban és júniusban) elfogyasztott gáz számláit az ukrán Naftohaznak kell befizetni" - olvasható a közleményben.

A fogyasztók a gáz számláikat az alábbi módon kaphatják meg:

  • személyes fiók a my.gas.ua oldalon;
  • GASUA chatbot a Viberben, a Telegramban és a NaftogazGasSupply Facebook Messengerben;
  • e-mail;
  • EasyPay önkiszolgáló terminálok;
  • Ukrposhta folyó hónap 20. napja után, de csak azokban a régiókban, ahol nincsenek aktív harci cselekmények.

Az ukránok online és offline is fizethetnek a gázért.

Online:

  • saját fiók a my.gas.ua oldalon;
  • chatbot GASUA a Viberben, a Telegramban és a NaftogazGasSupply Facebook Messengerben;
  • bankok weboldalai és mobilalkalmazásai;
  • fizetési rendszerek (Portmone, LiqPay, EasyPay, iPay, Apple Pay, Google Pay).

Offline:

  • önkiszolgáló fizetési terminálok;
  • Bankfiók;
  • Ukrposhta vagy Nova Poshta kirendeltségei.

A számlákat minden hónap 10-12-én állítják ki – jegyezte meg a Naftohaz. A fizetendő összeg kiszámítása a megadott gázfogyasztási adatok alapján történik.