Finnország felmondta az atomerőmű-építésről szóló szerződést a Roszatommal
Finnország felmondta az atomerőmű-építésről szóló szerződést a Roszatommal
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

A Fennovoima finn-orosz konzorciumban részt vevő finn tulajdonosok felmondták hétfőn az atomerőmű-építésről szóló szerződést a Roszatom orosz állami atomenergetikai céggel – jelentette hétfőn a Reuters hírügynökségre hivatkozva a Hirado.

Hirdetés

A Hanhikivi atomerőművet az azonos nevű félszigeten építette volna meg a Roszatom a Fennovoima megrendelésére. amelyben a finn részvényesek – köztük az Outokompu, a Fortum és az SSAB – kétharmad részt birtokolnak, a Rosatom Energy International finnországi leányvállalata pedig, a RAOS Voima Oy 34 százalékot.

Hirdetés

Az atomerőmű terve bizonytalanná vált,

amikor az Ukrajna elleni orosz háború kezdetekor a finn kormány a terv felülvizsgálatára kényszerült.

A kormány az építési engedélyt eredetileg az idei év végén adta volna meg – írta a hírügynökség.

Forrás