Az ukrán miniszterelnök közölte, hogy Ukrajna védelmében meghalt katonák hozzátartozói 15 millió hrivnya értékben kapnak egyszeri támogatást.
A Korrespondent.net közölte, hogy Ukrajna kormánya döntése szerint 15 millió hrivnya egyszeri segélyt fizetnek azon katonák családjának, akik részt vettek a megszállók elleni fegyveres ellenállásban.
"Az elhunyt katonák családjainak egyszeri, 15 millió hrivnya összegű pénzügyi segélyt fizetnek" - mondta Denisz Smihal, Ukrajna miniszterelnöke.
Emlékeztetett arra is, hogy a hadiállapot ideje alatt minden katonának havi 30 000 hrivnya összegű kiegészítő pénzjutalom jár.
Ezzel egyidejűleg havi 100 000 hrivnyára emelik a harcokban közvetlenül részt vevő katonák kiegészítő javadalmazását.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke