A görög külügyminisztérium közölte, hogy két görög nemzetiségű helyi lakos meghalt, két másik pedig súlyosan megsebesült, amikor ukrán katonák tüzet nyitottak rájuk szombat éjjel egy kocsmában a Donbász megyei Granitne településen – adta hírül hétfőn az rbc.ua hírportál a görög külügy sajtószolgálatára hivatkozva, melyet a Karpat.in.ua idéz.
A jelentés szerint a görög külügyminisztérium közleményében azt írta: „mélyen elszomorított bennünket két határon túli görög váratlan halála és két másik súlyos megsebesülése a kelet-ukrajnai ütközővonal közelében fekvő Granitne faluban.”
Athén szerint a gyilkosságokért az ukrán fegyveres erők három katonája a felelős, akik „jelentéktelen okból” kötöttek bele a görög nemzetiségűekbe.
A külügyminisztériumban közölték, hogy Nikos Dendias görög külügyminiszter telefon-megbeszélést kért ukrán kollégájától, Dmitro Kulebától, hogy felszólítsa az ukrajnai görög nemzeti közösség megvédése.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke