/ Gazdaság
Csaknem harmadával növelnék a katonák fizetését Ukrajnában
Csaknem harmadával növelnék a katonák fizetését Ukrajnában
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Ukrajnában jelenleg átlagosan 10,2 ezer hrivnyát keres egy katona, de körülbelül 3 ezer hrivnyával emelnék meg ezt az összeget.

Hirdetés

Az ukrán hadsereg 30%-os béremelést tervez – mondta Olekszij Reznyikov védelmi miniszter december 3-án, pénteken parlament ülésén, írja a Korrespondent.net.

Reznyikov biztosított afelől, hogy most nincs adóssága a hadseregnek.

"Célunk az, hogy 30 százalékkal növeljük a katonák fizetését" - mondta.

A miniszter szerint jelenleg egy katona átlagosan 10,2 ezer hrivnyát kap, és átlagosan 14,3 ezer hrivnya fizetésre nyílik lehetőség.

"Ahhoz, hogy ez megtörténjen, jövőre plusz 18 milliárd hrivnya kell.

Sajnos ez nincs benne a költségvetésben" - mondta.

Reznyikov megígérte, hogy három év alatt világos és átlátható fizetési modellt épít a hadsereg számára.