Ukrajnában megbüntetik azokat az egészségügyi dolgozókat, akik ellenzik a koronavírus elleni védőoltást - jelentette ki Ihor Kuzin egészségügyi tisztifőorvos.
Megjegyezte, hogy a hivatal szankciókat kíván alkalmazni azokkal az orvosokkal szemben, akiknél alacsony a COVID-oltás aránya.
"Ez azt jelenti, hogy az orvosok nem hívják fel pácienseik figyelmét, nem tájékoztatják őket az oltásokról"
- mondta Kuzin, akit a Korrespondent.net idéz.
Az egészségügyi minisztérium megkezdi az orvosokkal való felvilágosítást a védőoltás érdekében.
Szankciókat lehet alkalmazni az oltás ellenzőire, azaz felbontják az orvos és az Ukrán Nemzeti Egészségügyi Szolgálattal kötött szerződést - tette hozzá a tisztifőorvos.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke