Denisz Smihal miniszterelnök a Pravo na vladu című műsorban elmondta, hogy az oktatási intézmények jelenléti oktatásban működnek az oltatlan tanárok felfüggesztése után is.
A WHO is hasonló ajánlást ad - közli az RBC Ukrajna hírportál.
"A kormány ragaszkodik ahhoz, hogy az oktatás minden oktatási intézményben nappali tagozatos legyen.
Hétfő óta felfüggesztették az oltatlan tanárokat és pedagógusokat, így azt mondhatjuk, hogy a dolgozó kollektívák 100%-a be van oltva"- mondta a miniszterelnök.
Elmondása szerint a kormány az önkormányzati vezetőkhöz fordult azzal a kéréssel, hogy tegyenek erőfeszítéseket annak érdekében,
hogy minden oktatási intézmény teljes munkaidőben működjön.
Smihal hozzátette, hogy még az Egészségügyi Világszervezet (WHO) is azt javasolja, hogy az iskolák teljes munkaidőben dolgozzanak.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke