/ Közélet
Az iskolák jelenléti oktatásban dolgoznak az oltatlan tanárok felfüggesztése után is
Az iskolák jelenléti oktatásban dolgoznak az oltatlan tanárok felfüggesztése után is
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Denisz Smihal miniszterelnök a Pravo na vladu című műsorban elmondta, hogy az oktatási intézmények jelenléti oktatásban működnek az oltatlan tanárok felfüggesztése után is.

Hirdetés

A WHO is hasonló ajánlást ad - közli az RBC Ukrajna hírportál.

"A kormány ragaszkodik ahhoz, hogy az oktatás minden oktatási intézményben nappali tagozatos legyen.

Hétfő óta felfüggesztették az oltatlan tanárokat és pedagógusokat, így azt mondhatjuk, hogy a dolgozó kollektívák 100%-a be van oltva"- mondta a miniszterelnök.

Elmondása szerint a kormány az önkormányzati vezetőkhöz fordult azzal a kéréssel, hogy tegyenek erőfeszítéseket annak érdekében,

hogy minden oktatási intézmény teljes munkaidőben működjön.

Smihal hozzátette, hogy még az Egészségügyi Világszervezet (WHO) is azt javasolja, hogy az iskolák teljes munkaidőben dolgozzanak.