Romániában kéthetes kényszerszünetre küldik jövő héttől az iskolásokat, és mindenütt újra kötelezővé válik a védőmaszk viselése, továbbá az oltatlanok mobilitását korlátozó további megszorításokat vezetnek be – jelentette be szerdán Klaus Johannis államfő, miután megbeszélést tartott a járvány elleni védekezésben illetékes hatóságok vezetőivel.
A korlátozások részleteit kormányhatározatban pontosítják a hét folyamán. Johannis példaként említette, hogy általános éjszakai kijárási tilalom lép életbe, ez azonban a beoltottakra nem vonatkozik - írja az MTI.
Napközben a legtöbb helyre csak a védettséget igazoló „zöld igazolvánnyal” lehet majd belépni.
Az államfő kijelentette: addig van szükség korlátozásokra, amíg a kétkedőket is sikerül meggyőzni, hogy a világjárvány csak oltással fékezhető meg.
A román médiajelentések szerint háborús állapotok uralkodnak a romániai kórházakban. A betegségben elhunytak már nem férnek el a halottasházban, a folyósokon fekete zsákokba helyezett holttestek sorakoznak,
a temetkezési vállalatok járművei pedig sorban állnak a kórházak udvarán.
A kórházakban már csaknem húszezer koronavírusos beteget kezelnek, közülük 1805-nek jutott hely az intenzív terápián.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
MTI