/ Közélet
Megteltek a lembergi kórházak Covid-betegekkel
Megteltek a lembergi kórházak Covid-betegekkel
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Lembergben rohamosan növekszik a kórházi kezelést igénylő koronavírusos betegek száma. A helyi vezetés tervei szerint ma újabb karantén korlátozások bevezetését jelentik be, számolt be az RBK-Ukrajina Andrij Szadovijra, Lemberg polgármesterére hivatkozva, közli a Karpat.in.ua.

Hirdetés

A városvezetés többek között kihangsúlyozta, hogy pótágyakra van szükség a kiskorúak számára.

„Növekszik a kórházi kezelést igénylő koronavírusos betegek száma Lembergben.

Szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy a megyei gyermekkórházban 36 gyermeket ápolnak. Már folynak az előkészületek az orliki kórházban a gyermekek fogadására” – írta Szadovij.

Elmondása szerint

a városban a járványügyi helyzet most rosszabb, mint tavaly volt.

„Ma délután ülést tart a rendkívüli helyzetek bizottsága. Új korlátozások lesznek” – összegezte a polgármester.

Forrás