Ukrajnában hamarosan megjelennek azok a kamerák, amelyek figyelemmel kísérik a maszkrendszer betartását a zsúfolt helyeken, különösen a bevásárló- és szórakoztatóközpontban.
Erről Ihor Kuzin tisztifőorvos, egészségügyi miniszterhelyettes beszélt az egyik ukrán kiadványnak adott interjújában - írja az Unian.net.
"Az országban speciális kamerákat telepítenek a bevásárlóközpontokba, amelyek lehetővé teszik, hogy
megnézzék, hányan nem viselnek maszkot, és megfigyeljék a társadalmi távolság betartását is"
- jelentette be Kuzin.
A miniszterhelyettes azt is elismerte, hogy a járvány idején a maszkrendszer be nem tartása óriási problémát jelent. Ez különösen a karantén gyengülésének időszakában vált észrevehetővé.
"Ukrajnában, a zöld övezetben való tartózkodásunk során számos szabálysértést látunk. Együtt fogunk dolgozni az Országos Rendőrséggel annak érdekében, hogy biztosítsuk a maszkrendszer betartásának aktívabb ellenőrzését. Például az előző napon 583 jegyzőkönyvet állítottak ki a maszkrendszer megsértése miatt. Május óta összesen 350 ezret szabtak ki" - mondta az orvos.
A tisztviselő emlékeztetett arra, hogy tilos védőmaszk nélkül tartózkodni a középületekben és a tömegközlekedési eszközökön.
"A Nemzeti Rendőrség alkalmazottja csak akkor tud megfelelő határozatot hozni, ha ezt a normát nem tartják be. Ilyen mechanizmus létezik, és működnie kell Ukrajnában, az egész világon működik" - hangsúlyozta.
Mint tudjuk, a maszkviselés elmulasztása miatt 170-255 hrivnya összegű pénzbírság jár.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke