A beoltottak számára véget ért a járvány, ha lesznek korlátozások, azok csak a be nem oltott emberekre vonatkoznak majd – mondta Sebastian Kurz osztrák kancellár egy interjúban.
„A célunk az, hogy a lehető legkevesebb korlátozást vezessük be.
Ez szükséges a gazdaság és a munkaerőpiac szempontjából is. Szerintem a politikának csak a legvégső esetben szabad korlátozni az alapvető jogokat. Ez azt jelenti, hogy a lezárások ideje lejárt, mivel már van vakcina” – idézte az M1 Híradó az osztrák kancellárt.
Ausztriában is felfelé indult a járványgörbe a nyár második felében, de Sebastian Kurz szerint már nem a fertőzöttségi adatokat kell nézni,
hanem azt, hogy mennyien kerülnek kórházba.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke