Ungváron a Kerületi Rendőrség munkatársai elfogtak egy férfit, aki kirabolt egy nyugdíjast.
A rendőrök lefoglalták a lopott tárgyakat, és a szükséges intézkedéseket követően visszaadják tulajdonosának azokat.
Augusztus 16-án kijevi idő szerint körülbelül 12 óra 30 perckor a a rendőrséghez egy 76 éves férfi fordult, aki elmondta, hogy az Osztrivna utcai tömbház lépcsőházában egy ismeretlen férfi kikapta a sértett kezéből a pénztárcáját, melyben pénz, bankkártyák és okmányok voltak.
Ezt követően a tolvaj ismeretlen irányba menekült el.
A nyugdíjasnak sikerült leírnia a támadót, és ez segített a rendőrségnek a bűncselekményben érintett személy gyors azonosításában.
Ennek következtében a tisztviselők néhány órán belül őrizetbe vettek egy 34 éves ungvári lakost,
akit korábban vagyon elleni bűncselekmények miatt ítéltek el.
A rendvédelmisek az elkövetőtől lefoglalták a sértett pénztárcáját. Ezenkívül a gyanúsítottnak sikerült pénzt levennie a nyugdíjas bankkártyájáról. A rendfenntartók azt is elkobozták, és visszaadják a tulajdonosnak.
Az ügyben büntetőeljárást indítottak. Még tart a vizsgálat - olvashatjuk a Kárpátaljai Megyei Rendőrség hivatalos honlapján.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke