Több mint 23 ezer hadköteles korú hallgatót zártak ki a felsőoktatásból
Oktatási minisztérium: több mint 23 ezer hadköteles korú hallgatót zártak ki a felsőoktatásból
Oktatási minisztérium: több mint 23 ezer hadköteles korú hallgatót zártak ki a felsőoktatásból
 / Kultúra
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

A 2024 áprilisa és augusztusa közötti időszakban 23 448 harminc év feletti diákot zártak ki Ukrajna felsőoktatási intézményeiből, közölte Mihajlo Vinnickij oktatási miniszterhelyettes Facebookon.

Hirdetés

Megjegyezte: 5805 hallgatót az Állami Oktatásminőségi Szolgálat ellenőrzései alapján zártak ki, a többit – az egyetemek oktatási minőségét biztosító belső felülvizsgálat eredményei alapján.

„Nyilvánvalóan ki vannak zárva azok a „diákok”, akik nem igazán tervezték, hogy hallgatók lesznek, de ezzel a státusszal akarták elkerülni az egyéb kötelezettségeiket. Az a tény, hogy ők már nincsenek a felsőoktatási rendszerben, annak a jele, hogy a rendszerben elkezdődött az öntisztulás folyamata”, fogalmazott Vinnickij.

A miniszterhelyettes hozzátette:

Hirdetés

a Nemzeti Rendőrség nyolc büntetőeljárást indított a felsőoktatási intézményekben vezető posztot betöltő személyek  ellen. Ugyanakkor az ilyen esetek teljes száma sokkal nagyobb.

Az oktatási minisztérium emellett számos felsőoktatási intézmény engedélyét is visszavonta.

„Az ügyek földrajzi köre nagyon széles: Zaporizzsjától Ungvárig, Mikolajivtól Lembergig. Folytatjuk a küzdelmet a gátlástalan emberek ellen, akik „álintézményeikkel” lejáratják a felsőoktatást, amelyekbe 2023–2024-ben tömegesen vettek fel hadköteles korú férfiakat (különösen 30 év felettieket, ezzel gyakran megsértették a licencek mennyiségét), és abszolút nyilvánosan közölték az ilyen akciók árát”, jelentette ki a tisztviselő hozzátéve, hogy a minisztérium ezt nem fogja eltűrni - közölte a karpat.in.ua.


 

Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira: 
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram

Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.


Forrás