/ Közélet
Böjte Csaba: Legyőzzük a betegséget, csak hinnünk kell benne. Fotó: Magyar Kurír
Böjte Csaba: Legyőzzük a betegséget, csak hinnünk kell benne. Fotó: Magyar Kurír
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Néhány héttel ezelőtt arról szóltak a hírek, hogy koronavírussal fertőződött meg Böjte Csaba ferences szerzetes, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány vezetője.

Hirdetés

A hét elején kiengedték a kórházból, mert meggyógyult - írja a Hirado.

A ferences szerzetesnek november 16-án lett pozitív a koronavírustesztje, és két nappal később kivizsgálásra szállították Budapestre, kórházba.

Később állapota javult, így kiengedték a kórházból.

Böjte Csaba a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában elmondta, jól van, de gyengébbnek érzi magát, mint általában.

A betegség nemcsak a testünket, de a lelkünket is legyengíti, így „bíznunk kell a jóistenben, és hinnünk kell abban, hogy az ember képes legyőzni a körülötte lévő összevisszaságot”.

Böjte Csaba úgy fogalmazott, hiszi, hogy az emberiség  a betegséget le fogja gyűrni,

de egymás kezét nem szabad elengedjük, a reménytelenség ugyanis a legnagyobb fájdalom.