Jogosítvány nélküli autó vezetése esetén az Ukrán Belügyminisztérium azt javasolja, hogy vezessék be az autó lefoglalását.
Ezt Anton Herascsenko belügyminiszter-helyettes jelentette ki egy sajtótájékoztatón - írja az Unian.net hírportál.
A tisztviselő elmondta, hogy tavaly 120 ezer embertől vették el a jogosítványt ittas járművezetés miatt.
Több mint 9400 ember még így is, jogosítvány nélkül, ittas állapotban ismét a volán mögé ült.
Herascsenko megjegyezte, hogy a 10 000 hrivnyás pénzbírság nem ijeszti meg az ilyen elkövetőket.
„A 2695. számú törvényjavaslat előírja, hogy ha egy személy másodszor vezet ittasan, akkor a bírság 40 ezer hrivnya lesz, de a bíróság dönthet úgy, hogy lefoglalják az autót, majd elárverezik azt - tette hozzá a tisztviselő.
Ezenkívül az év során ismételten elkövetett ittas vezetésért a bíróság 10-15 napi közigazgatási letartóztatást róhat a szabálysértőre.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke