/ Közélet
Törvénytervezet: Jogosítvány nélküli vezetés esetén akár el is kobozhatják a gépkocsit
Törvénytervezet: Jogosítvány nélküli vezetés esetén akár el is kobozhatják a gépkocsit
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Jogosítvány nélküli autó vezetése esetén az Ukrán Belügyminisztérium azt javasolja, hogy vezessék be az autó lefoglalását.

Hirdetés

Ezt  Anton Herascsenko belügyminiszter-helyettes jelentette ki egy sajtótájékoztatón - írja az Unian.net hírportál. 

A tisztviselő elmondta, hogy tavaly 120 ezer embertől vették el a jogosítványt ittas járművezetés miatt.

Több mint 9400 ember még így is, jogosítvány nélkül, ittas állapotban ismét a volán mögé ült.

Herascsenko megjegyezte, hogy a 10 000 hrivnyás pénzbírság nem ijeszti meg az ilyen elkövetőket.  

„A 2695. számú törvényjavaslat előírja, hogy ha egy személy másodszor vezet ittasan, akkor a bírság 40 ezer hrivnya lesz, de a bíróság dönthet úgy, hogy lefoglalják az autót, majd elárverezik azt - tette hozzá a tisztviselő.

Ezenkívül az év során ismételten elkövetett ittas vezetésért a bíróság 10-15 napi közigazgatási letartóztatást róhat a szabálysértőre.