Rövid ideig tartó külső áramellátási zavar történt a zaporozsjai atomerőműben. Az erőművet egy órán át tartalék dízelgenerátorok táplálták – közölte a TASZSZ-szal Jevgenyija Jasina, a zaporozsjai atomerőmű kommunikációs igazgatója.
Rövid ideig tartó áramkimaradás történt. Az erőmű saját fogyasztását egy órán át dízelgenerátorokból látták el. Bekapcsolásuk rendben történt. A személyzet gyorsan és szakszerűen reagált
– fogalmazott a tisztviselő.
Az atomerőműben biztonsági határértékek túllépését nem regisztrálták.
A rendes áramellátási rendszer helyreállítása után a vészhelyzeti dízelgenerátorokat készenléti állapotba helyezték. „Rövid időn belül helyreállt az erőmű rendes áramellátási rendszere. Az összes dízelgenerátort készenléti állapotba helyezték. Biztonsági határértékek és feltételek megsértését nem regisztrálták” – mondta az igazgató - közölte az index.hu.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke