Antony Blinken amerikai külügyminiszter
Antony Blinken amerikai külügyminiszter
 / Közélet
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo.net cikkeit mindig az elsők között lásd a Google keresőben

Joe Biden amerikai elnök adminisztrációja gondoskodik arról, hogy Ukrajna 2025-ben harcolni tudjon, az ukránok nyugati támogatása nem áll meg – jelentette ki Antony Blinken amerikai külügyminiszter a sajtótájékoztatóján, számolt be az rbc.ua hírportál.

Hirdetés

A jelentés szerint Blinkentől azt kérdezték, konszenzus alakulna-e ki az európai országok között az Ukrajnának nyújtott segélyek kérdésében, ha Donald Trump megválasztott amerikai elnök kormánya úgy dönt, hogy abbahagyja az ukránok támogatását. Válaszul emlékeztetett arra, hogy az orosz megszállókkal vívott háborúban Ukrajnának nyújtott segélyek finanszírozását a Kongresszusban nemcsak a demokraták, hanem a republikánusok is támogatták.

Ugyanakkor az Ukrajnának nyújtott támogatások globális erőfeszítéseken alapulnak, amelyeket több mint 50 ország támogat.

„A kormányzásunk alatt mindent meg akarunk tenni annak érdekében, hogy Ukrajna rendelkezzen mindennel, amire szüksége van ahhoz, hogy – mint mondtam – 2025-ben is harcolni tudjon, ha szükséges, vagy erőpozícióból tárgyaljon” – tette hozzá Blinken.

Az amerikai diplomácia vezetője kifejtette, hogy az Egyesült Államok és szövetségesei az elkövetkező hetekben tovább dolgoznak a lőszer Ukrajnának történő szállításán, a haderő mozgósításán, az ukrán hadsereg kiképzésén és még sok egyeben.

„A hallottak alapján meggyőződésem, hogy az európai támogatás, az Európán kívüli támogatás továbbra is erős marad. És remélem, hogy az Egyesült Államok is folytatni fogja az általunk tett erőfeszítéseket” 

– szögezte le Antony Blinken - közölte a karpat.in.ua.


 

Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira: 
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram

Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.


Forrás