Lloyd Austin, az Egyesült Államok védelmi minisztere hétfő reggel váratlanul, előre nem bejelentett látogatást tett Kijevben – számolt be róla az Unian hírügynökség a CNN és a The Wall Street Journal információira hivatkozva.
Lloyd Austin látogatását nem előzte meg semmiféle bejelentés újabb katonai segélyekről vagy a nagy hatótávolságú rakéták orosz területen való alkalmazásának engedélyezéséről sem.
A védelmi miniszter Kijevben találkozik Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel és Rusztem Umerov védelmi miniszterrel, hogy megvitassák Ukrajna fegyverigényét és az amerikai támogatást a következő egy évre.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök korábban belengette, hogy a Fehér Ház küldöttsége hamarosan Ukrajnába érkezik, hogy válaszokat adjon a „győzelmi terv” elképzeléseire.
Austin egyszersmind áttekinti az amerikai–ukrán kapcsolatok elmúlt két és fél év háborúja alatti „ívét” is.
Ez a védelmi miniszter negyedik és valószínűleg utolsó látogatása Ukrajnában Joe Biden elnök Pentagon-főnökeként. Austin kritikusai szerint az ő fokozatos megközelítése lehetővé tette Ukrajna számára a túlélést a háborúban, de nem változtatta meg alapvetően a háború menetét - közölte a karpat.in.ua.
Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira:
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram
Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke